Być może masz problemy ze swobodnym poruszaniem się z powodu niedowładu narządów ruchu którejkolwiek części ciała, jesteś osoba niewidomą lub jesteś w procesie rehabilitacji? Składana laska aluminiowa zapewni doskonałe podparcie, komfort oraz bezpieczeństwo podczas przemieszczania się na co dzień oraz podczas wymarzonej wycieczki. W naszym wpisie przedstawiam w jaki sposób działa laska składana. Zapraszamy do lektury.

Laska składana – jak działa i z czego jest wykonana?

Składana laska aluminiowa dostępna w naszym sklepie medycznym posiada szereg zalet użytkowych, które zawdzięcza między innymi parametrom technicznym. Jej korpus został wykonany z anodyzowanego aluminium, dzięki czemu jest lekka – jej waga to zaledwie 35 dag, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływania zmiennych warunków atmosferycznych, takich, jak opady lub wahania temperatury otoczenia. Możemy mieć pewność, że nie ulegnie zniszczeniu w różnych sytuacjach podczas podróży.

Będzie stabilnym podparciem dzięki gumowej nasadce u dołu oraz poręcznemu drewnianemu uchwytowi, pasującemu do obu dłoni. Bez problemu unikniemy poślizgnięcia się i upadku, a ponadto sprawnie pokonamy przeszkody w postaci:

  • wysokich krawężników,
  • wszelkich nierówności chodnika,
  • schodów,
  • kamieni na drodze, np. leśnej lub w parku,
  • nachylenia terenu.

Uchwyt ma dodatkowo zamocowaną pętelkę, która pomoże utrzymać laskę w dłoni. Natomiast zmianę pozycji ciała, np. przy konieczności pochylenia się do przodu, ułatwi mechanizm regulacji wysokości od 787 do 889 mm i  przyciski typu „C-clip”. Poza tym laskę można złożyć na cztery części, dzięki czemu zajmie mało miejsca w torbie lub plecaku. Idealnie sprawdzi się podczas przemieszczania się komunikacja miejską.

Warto podkreślić, że maksymalne bezpieczne obciążenie składanej laski aluminiowej, znajdującej się w naszej ofercie to aż 127 kg. Poza tym, że jej cena jest przystępna, nasza laska inwalidzka posiada elegancki oraz nowoczesny design i jest dostępna w stonowanych kolorach: brąz oraz czerń. Zapraszamy do naszego sklepu.