Wózki inwalidzkie specjalne. Jakie udoskonalenia posiadają?

wózek

Współczesne wózki inwalidzkie znacznie odróżniają się od modeli, które dostępne były na rynku jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że są one komfortowe w użytkowaniu i bardzo bezpieczne. Oprócz standardowych wózków producenci oferują także specjalne modele, które wyposażone są w dodatkowe udoskonalenia.

Dla kogo przeznaczone są specjalne wózki inwalidzkie?

Specjalne wózki inwalidzkie przeznaczone są dla wszystkich tych osób, które zmagają się z większymi problemami motorycznymi. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że mogą być one wykorzystywane niezależnie od warunków, a co najważniejsze gwarantują pełne bezpieczeństwo dla osoby niepełnosprawnej.

Czym wyróżniają się specjalne wózki inwalidzkie?

Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych modeli, które wyróżniają się zastosowanymi w nich udogodnieniami. Na uwagę zasługuje ich specjalna budowa, która umożliwia wygodne ułożenie pleców. Co jeszcze wyróżnia te wózki? Przede wszystkim jest to:

  • wysoki poziom bezpieczeństwa – możliwy do osiągnięcia dzięki najlepszym systemom hamowania, a także dodatkowym pasom zamontowanym w wózkach, które umożliwiają przypięcie osoby niepełnosprawnej,
  • szeroki zakres regulacji ustawień – dzięki któremu możliwa jest dokładna regulacja kąta nachylenia i dopasowanie oparcia do sylwetki osoby niepełnosprawnej, a także odpowiednie ustawienie podłokietników oraz innych elementów wpływających na komfort osoby niepełnosprawnej,
  • konstrukcja dopasowana do użytku zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, dzięki czemu wózki są uniwersalne.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom sama obsługa specjalnych wózków inwalidzkich jest zdecydowanie łatwiejsza. To wpływa na bezpieczne poruszanie się osoby niepełnosprawnej nie tylko po domu, ale także podczas transportu do lekarza czy w inne miejsce. Możliwe jest także wykorzystanie takich modeli jako wózków toaletowych.

Nowoczesne wózki inwalidzkie są co prawda urządzeniami droższymi niż standardowe modele, jednak są one także bardzo trwałe, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez długie lata. Podczas wyboru odpowiedniego wózka warto także sprawdzić, czy posiada on wszelkie atesty bezpieczeństwa oraz certyfikaty jakości. Należy wybierać wyłącznie te rozwiązania, które oferowane są przez najlepszych producentów na rynku.