Niepełnosprawność nie musi ograniczać. Jest bardzo wiele rozwiązań, które pozwalają pozostać osobą pełną energii radzącą sobie z różnymi wyzwaniami. Jednym z nich są wózki inwalidzkie aktywne.

Wskazane produkty wyróżniają się prostą budową, a co najważniejsze bez trudności można je dostosować do dynamicznego trybu życia konkretnej osoby. Czym charakteryzują się wózki inwalidzkie dla osób aktywnych?

Jakie cechy ma wózek inwalidzki aktywny?

Wózki inwalidzkie aktywne mają konstrukcję, która pozwala z łatwością dostosować produkt do warunków życia osoby, która wciąż chce realizować wiele zadań. Pojazd jest bardzo lekki. Komponenty najczęściej wyposażone są w koła mocowane na szybkozłączach. Pozwala to na szybkie wymontowanie struktury i przygotowanie wózka do transportu. Wózek inwalidzki jest także małych rozmiarów. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Niepełnosprawny odczuwa duży komfort i znowu może poczuć się osobą samodzielną z łatwością radzącą sobie w życiu.

Co daje korzystanie z wózka inwalidzkiego dla osób aktywnych?

Użytkowanie wózka aktywnego zapewnia dużą swobodę i możliwości. Osoba, która potrafi skutecznie korzystać z produktu, nie ma trudności z pokonywaniem przeszkód w postaci krawężników bądź schodów o niższych stopniach. Wystarczą ćwiczenia oraz cierpliwość, a uda się dojść do perfekcji. Dzięki temu niepełnosprawny będzie mógł wykorzystywać sportowy wózek inwalidzki praktycznie w każdym miejscu.

Dla jakich osób przeznaczone są wózki aktywne?

Wózki inwalidzkie aktywne to produkty, które mimo wielu korzystnych aspektów nie są przeznaczone dla każdego. Korzystanie z produktu wymaga sprawności kończyn górnych. Są one niezbędne do napędzania pojazdu.