Czy warto wynająć łóżko elektryczne?

Rehabilitacyjne łóżko elektryczne
Osoby mające pod opieką członka rodziny z ograniczeniami ruchowymi często mają problemy z odpowiednim zajęciem się nim w domowym zaciszu. Mieszkania i meble dla zdrowych osób często nie nadają się do komfortowej pielęgnacji chorego. Dlatego w podobnej sytuacji warto skorzystać z usług profesjonalnej wypożyczalni sprzętu medycznego i wynająć rehabilitacyjne łóżko elektryczne.

Wygoda dla wszystkich

Wynajem łóżek elektrycznych staje się coraz popularniejszy. I nic w tym dziwnego. Profesjonalne łóżko rehabilitacyjne jest o wiele bardziej komfortowe dla samego chorego, jak i jego rodziny. Łóżko posiada specjalny uchwyt, dzięki któremu osoba leżąca na nim może samodzielne podciągnąć się na materacu i zmienić pozycję na wygodniejszą. Nowoczesne łóżka elektryczne pozwalają na zmianę ułożenia stelaża, bez wkładania w tę czynność żadnego wysiłku. To sprawia, że leżącej osobie można łatwo zmienić pozycję np. z leżącej w półsiedzącą. Dzięki pilotowi umieszczonemu na tuż obok ramienia osoby leżącej, może ona przestawić stelaż sama. To wszystko sprawia, że osoby opiekujące się chorym mają mniej obowiązków. Dowolne ustawienie stelaża jest dla nich też bardzo komfortowe wtedy, gdy muszą oni wykonywać z chorym ćwiczenia lub np. go masować.

Oszczędności

Profesjonalny sprzęt medyczny jest bardzo drogi, a dla zdrowej osoby – niepraktyczny. Dlatego też niewiele osób zdecydowałoby się na zakup łóżka elektrycznego dla chorego. Wynajem jest o wiele bardziej ekonomicznym pomysłem. Po okresie rehabilitacji łóżko po prostu zwraca się do wypożyczalni. Na wynajem łóżka decyduje się wiele rodzin osób starszych w ostatnich miesiącach ich życia. Pielęgnacja staruszka jest o wiele wygodniejsza, również i on czuje się lepiej na profesjonalnym łóżku szpitalnym. Dzięki wynajmowi łóżka można zapewnić mu serdeczną, rodzinną opiekę w domowym zaciszu, oczywiście jeśli leczenie szpitalne nie jest wymagane. Dobre wypożyczalnie łóżek rehabilitacyjnych zapewniają także ich transport na terenie danego miasta, dzięki czemu rodzina nie musi martwić się o to, jak przewiezie tak duży mebel do domu.