Urazy kończyn dolnych wymagają stosowania różnorodnych akcesoriów medycznych. Wśród wskazanych komponentów wymienia się laski w wielopunktowym podparciem.

Pomagają one skutecznie zachować równowagę. Co więcej, dają także większą wygodą poruszania się niż tradycyjne rozwiązania. Czym charakteryzują się trójnogi i czwórnogi?

Trójnogi, czyli laska z trzema punktami podparcia

Kula z trzema punktami podparcia to bardzo dobre rozwiązanie, które zwiększa sprawność osób po różnych urazach. Najczęściej wybieraną przez pacjentów opcją jest laska łokciowa. Wykorzystanie komponentu pomaga osobom w czasie leczenia pourazowego, zwyrodnień, po operacjach. Produkt jest bardzo lekki i wykonany z wytrzymałych materiałów. Dla bezpieczeństwa trójnogi zakończone są nasadkami o charakterze antypoślizgowym. Doskonałym rozwiązaniem są modele wyposażone w regulację wysokości. Kula trójnoga występuje także w wersji pachowej. Taka alternatywa spotykana jest najczęściej w ośrodkach medycznych, a także szpitalach.

Cztery punkty podparcia

Innym rozwiązaniem zwiększającym komfort funkcjonowania po urazie kończyn dolnych jest kula z czterema punktami podparcia. Wyróżnia się bardziej złożoną konstrukcją i tym sposobem zapewnia większe bezpieczeństwo. Korzystanie z tego sprzętu daje pewność, że przy dużym zachwianiu uda się powrócić do pozycji wyjściowej. Równomierne rozłożenie środka ciężkości daje gwarancję dobrego wsparcia. Co więcej, dodatkową ochronę zapewniają antypoślizgowe nakładki. Podobnie jak trójnogi dostępne są kule łokciowe i pachowe. Zastosowanie produktów nie różnią się od wyżej zaprezentowanego wyrobu, różnicą jest większa pewność utrzymania pożądanej pozycji.