Kiedy ktoś ulega groźnemu wypadkowi czy zapada na poważną chorobę, zwykle pierwszy etap leczenia chorego odbywa się w przestrzeni szpitalnej. Kiedy jednak hospitalizacja przestaje być potrzebna, może on kontynuować proces zdrowienia we własnym domu, wśród bliskich i w znanym oraz dającym poczucie bezpieczeństwa otoczeniu. Jest to jednak możliwe wyłącznie wtedy, gdy chory będzie miał do dyspozycji profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny, który można wypożyczyć.

Jaki sprzęt rehabilitacyjny sprawdzi się w przypadku ćwiczeń domowych?

Codzienna gimnastyka osoby chorej jest kluczowa dla szybkiego powrotu do zdrowia. Istotne jest tu nie tylko zaangażowanie pacjenta, ale też odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny, który usprawni te zmagania. Pomocne okaże się profesjonalne łóżko rehabilitacyjne, a także  balkoniki, które pozwolą rekonwalescentowi na swobodne poruszanie się o własnych siłach. Dzięki kulom łokciowym i pachowym pacjent uzyska wsparcie niezbędne do utrzymania równowagi w czasie chodzenia – zarówno po zabiegach ortopedycznych, jak i urazach. W jaki sposób wybrać odpowiedni model? Z całą pewnością niebagatelne znaczenie ma tutaj ocena rehabilitanta, który stwierdzi, jaki typ kuli dla danego schorzenia jest odpowiedni.

Rehabilitacja domowa bez tajemnic

Wspomniane już łóżka rehabilitacyjne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić codzienne funkcjonowanie osobom chorym. Umożliwiają im także rekonwalescencję, ale też odciążają nieco opiekunów osoby chorej. Najwyższa jakość sprzętu rehabilitacyjnego to wynik ogromnego postępu w rozwoju medycyny. Rekonwalescenci liczyć mogą na warunki, o jakich jeszcze kilkanaście lat temu nie mogliby marzyć. Na szczęście sprzęt medyczny mogą wypożyczyć na czas trwania procesu dochodzenia do zdrowia. Pamiętajmy o tym, że od tego, jak przebiegała będzie rehabilitacja, w dużej mierze zależy późniejszy komfort życia pacjenta.