Rehabilitacja po wypadku. Wózek inwalidzki

Wózek inwalidzkiChociaż stan polskich dróg z roku na rok poprawia się, cały czas zdarzają się na nich niebezpieczne wypadki. W wielu z nich piesi, kierowcy i ich pasażerowie tracą zdrowie. Jeśli mają odrobinę szczęścia, czasami skutki wypadku da się odwrócić. Niezbędna jest jednak do tego rzetelna rehabilitacja, zarówno szpitalna, jak i ta w domu. Wielką pomocą przy niej jest wózek inwalidzki.

Wizyty w szpitalu

Dla osoby z ograniczeniami ruchowymi już samo dotarcie na rehabilitację jest wielkim wyzwaniem. Nawet, jeśli ma ona opiekuna, który zawiezie ją do szpitala i z niego przywiezie, samo dostanie się do samochodu czy autobusu może być problematyczne. Podobny problem może sprawić poruszanie się poszpitalnych korytarzach i stanie w kolejkach. Dlatego właśnie wózek inwalidzki może ułatwić rehabilitację i sprawić, że nie stanie się ona dużym obciążeniem dla rodziny osoby chorej.

Pobyt w domu

Wózek inwalidzki wesprze też osobę z ograniczeniem ruchowym w codziennym życiu w domu. Dzięki wózkowi nie będzie się ona czuła przykuta do łóżka, będzie za to mogła samodzielnie przemieszczać się pomiędzy pokojami. Nastawienie psychiczne jest bardzo ważne w procesie leczenia. Wózek odciąży też nieco rodzinę w opiece nad poszkodowanym w wypadku. Jeśli będzie on w stanie sam pokonywać chociażby niewielkie odległości, nie będzie wymagał nieustannej opieki. Jeśli rehabilitacja ma trwać naprawdę długo, wózek opłaca się kupić. Jeśli natomiast rokowania są takie, że poszkodowany szybko wróci do pełni sił, lepszym wyborem będzie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, w której wózek można wynająć na kilka dni lub miesięcy. Będąc w wypożyczalni, warto zapoznać się także z innym asortymentem, który może być pomocny w opiece. Wiele z nich oferuje profesjonalne łózka rehabilitacyjne, balkoniki oraz kule do chodzenia. Warto także pomyśleć o zamontowaniu specjalnych uchwytów lub ławeczek w łazience, które pomogą poszkodowanemu w codziennej, samodzielnej toalecie.