Pieluchomajtki. Pomoc dla osób z dolegliwościami urologicznymi

Pieluchomajtki Schorzenia układu moczowego mogą dotknąć osoby w każdym wieku. Najczęściej występują u kobiet po 45. roku życia a także u seniorów. Nietrzymanie moczu jest jedną z najczęściej pojawiających się dolegliwości u osób starszych. Jest to schorzenie krępujące, powodujące dyskomfort i, nierzadko, skutkujące wycofaniem się seniora z życia towarzyskiego. U osób z tą dolegliwością urologiczną kluczowe jest utrzymanie higieny i świeżości a także zapobieganie dalszym infekcjom.

Jak działają pieluchomajtki?

Sklepy medyczne oferują wygodne pieluchomajtki dla kobiet i mężczyzn. Kształtem przypominają zwykłe majtki i doskonale łączą wygodę standardowej bielizny ze specjalistycznymi właściwościami pieluch. Pieluchomajtki posiadają regulowany pas biodrowy, dzięki czemu będą pasowały zarówno na drobną jak i tęższą osobę. Dostępne są modele o różnym stopniu chłonności a także uwzględniające nietrzymanie kału. Dzięki kilku ściągaczom wilgoć nie przedostaje się na zewnątrz a pieluchomajtki dostosowują się do ciała. Specjalnie opracowany materiał redukuje nieprzyjemny zapach a jednocześnie pozwala skórze oddychać. Wygodne i łatwo dostępne rzepy umożliwiają wielokrotne zamykanie i otwieranie pieluchy. Niektóre modele pieluchomajtek posiadają też wskaźniki na przodzie, które pokazują stopień zużycia.

Poprawa jakości życia mimo choroby

Pieluchomajtki to uniwersalny produkt zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Dzięki regulacji dopasują się do każdej sylwetki i będą spełniały swoje funkcje. Mogą być używane zarówno przez osoby aktywne jak też leżące. W pierwszym przypadku znacznie podniosą komfort życia i umożliwią swobodne funkcjonowanie w społeczeństwie bez względu na chorobę. U osób niemobilnych natomiast pomogą w utrzymaniu higieny i zminimalizują ryzyko wystąpienia infekcji. Opiekunowie osób leżących również docenią pieluchomajtki – są one łatwe w założeniu, regulacji i wymianie.