Rajstopy przeciwżylakowe to skuteczne rozwiązanie w profilaktyce żylaków i obrzęków nóg. Stosowanie tego typu rajstop mogą rozważyć osoby nawet bez wyraźnych pajączków i żylaków na nogach, ale których tryb życia może powodować obrzęki i powstawanie żylaków, a także kobiety od pierwszych miesięcy ciąży. Rajstopy uciskowe będą odpowiednim rozwiązaniem profilaktycznym, ale także dla pacjentów po zabiegach i operacjach.

Dopasuj produkty kompresyjne do swoich potrzeb

Podkolanówki, pończochy i rajstopy uciskowe są dzisiaj dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, kolorów i klasach kompresji. Dzięki zastosowanym technologiom, produkty kompresyjne charakteryzują się wysoką jakością i eleganckim wyglądem bez utraty uciskowych właściwości leczniczych i profilaktycznych w żylakach i obrzękach nóg. Rajstopy profilaktyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób które:

  • zmagają się z uczuciem ciężkich i zmęczonych nóg,
  • wykonują pracę długotrwale stojącą lub siedzącą,
  • są w ciąży – rajstopy zapobiegają tworzeniu żylaków i obrzęków,
  • mają widoczne pajączki i obrzęk nóg.

Cztery klasy kompresji

W codziennej profilaktyce najlepiej sprawdzą się rajstopy, pończochy i podkolanówki o ucisku profilaktycznym. Ogółem wyróżniamy cztery klasy kompresji w produktach przeciwżylakowych:

  1. Ucisk profilaktyczny – przy pracy długotrwale siedzącej lub stojącej, zmęczonych nogach
  2. Pierwsza klasa – drobne pajączki i żylaki, żylaki w ciąży
  3. Druga klasa – przewlekła choroba żylna, wyraźne żylaki ciążowe, po operacji żylaków
  4. Trzecia klasa – duże żylaki i obrzęk, obrzęki limfatyczne

Odpowiednio dobrany ucisk będzie sprzymierzeńcem w walce z żylakami i chorobą żył. W przypadku stosowania produktów kompresyjnych drugiej i trzeciej klasy warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiedni stopień kompresji do zdiagnozowanych schorzeń.