Schorzenia układu ruchu i rozwijające się choroby utrudniające poruszanie się, starszy wiek, powodują, że osoba chora lub starsza doświadcza coraz większych trudności podczas korzystania z prysznica. Chcąc zachować poczucie niezależności, warto sięgnąć po specjalne medyczne akcesoria ułatwiające wykonywanie codziennych czynności jak kąpiel czy prysznic.

Uchwyty łazienkowe – niezależnie od problemu zawsze przydatne

Sięgając do oferty sklepów ze sprzętem medycznym, warto zapoznać się z ofertą uchwytów łazienkowych. To podłużne drążki w kształcie litery L, przeznaczone do montażu na ścianie i używania w wilgotnym środowisku, gdzie może na nie spływać woda. Występują w zestawie z akcesoriami, śrubkami i podkładkami, które unieruchamiają drążek i sprawiają, że jest on bezpieczny do używania przez osoby niepełnosprawne i starsze.

Uchwyty łazienkowe są lakierowane, białe, występują w kilku długościach i mają różną wagę. Montowane są nad wanną (gdy pełni funkcję brodzika), na ścianie, na której jest prysznic, ale również na ścianie obok, dzięki czemu ułatwiają wejście pod prysznic i wyjście z niego. Stanowią zabezpieczenie, którego można trzymać się podczas mycia.

Taborety i stołki

Osoby starsze lub z ograniczoną możliwością poruszania się docenią z pewnością wykorzystanie rozmaitych taboretów, stołków i krzeseł kąpielowych, które idealnie sprawdzą się pod prysznicem. Na uwagę zasługuje fakt, iż jest ich ogromny wybór, więc łatwiej dostosować ich kształt i funkcjonalność do potrzeb użytkownika. Dostępne jest na przykład siedzisko prysznicowe składane i mocowane do ściany, które sprawdzi się w niewielkiej kabinie prysznicowej lub łazience.

Największą popularnością cieszą się okrągłe taborety prysznicowe na gumowych nóżkach zapewniających stabilność. Istnieje wariant stołka kąpielowego z obrotowym siedziskiem, co ułatwi umycie całego ciała bez konieczności wstawania chorego. Zainteresowaniem cieszy się również prostokątny taboret prysznicowy o większej powierzchni siedziska niż taboret oraz krzesło prysznicowe z oparciem.