Problem nietrzymania moczu występuje coraz częściej i nikt nie powinien się go wstydzić. Ta przypadłość dotyka osób obu płci, niezależnie od wieku. Problem szczególnie często jednak dotyczy kobiet, które urodziły naturalnie, tych w starszym wieku i zbliżających się do menopauzy. Specjaliści potwierdzają, że najlepszym wsparciem w radzeniu sobie z tą przypadłością są wkładki urologiczne. Zobacz, jak działają.

Wkładki urologiczne dla kobiet i mężczyzn

Większość osób, które cierpią na tę przypadłość, ma problem z nietrzymaniem moczu podczas wykonywania prostych czynności – np. przy wysiłku fizycznym, kichaniu lub kaszleniu. Zazwyczaj są na nią narażone osoby, które borykają się z nadwagą, cierpią na schorzenia na tle neurologicznym lub osoby starsze.

Istnieje również drugi typ choroby. To naglące nietrzymanie moczu, na które szczególnie podatni są cukrzycy i cierpiący na wrażliwy pęcherz. Bez względu na odmianę, przypadłość nietrzymania moczu dotyka kobiet i mężczyzn, dlatego na rynku można kupić wkładki urologiczne idealnie dostosowane dla obu płci.

Jak wybrać wkładki urologiczne?

Istotne jest, aby dobrać wkładki urologiczne dostosowane do schorzenia i budowy ciała. Dopasowując je, warto kierować się kryteriami takimi jak:

  • płeć (wkładki dla Panów są ciemniejsze),
  • poziom chłonności,
  • wielkość wkładki.

Przydatnym dodatkiem są gumki umieszczone na krawędziach, które pozwalają na jeszcze lepsze na dopasowanie produktu do budowy ciała. Wkładki urologiczne są niewidoczne, a co równie istotne, w ogóle nie odczuwasz, że je nosisz. Ich najważniejszą zaletą jest to, że – w przeciwieństwie do tradycyjnych podpasek – neutralizują nieprzyjemne zapachy i są bardzo chłonne. Z tego względu lepiej zainwestować w funkcjonalne, sprawdzone i polecane przez specjalistów wkładki urologiczne, które są dużym wsparciem podczas borykania się z problemem nietrzymania moczu, a nie w wyroby higieniczne, które mają inne przeznaczenie. Mogą z nich korzystać również dzieci, które mają problemy ze wstawaniem w nocy do toalety – rynek oferuje mnóstwo specjalnych wkładek przeznaczonych tylko dla najmłodszych.