W dopasowaniu laski ortopedycznej, inwalidzkiej lub rehabilitacyjnej należy kierować się parametrami takimi jak stopień pochylenia, wzrost, długość kończyn górnych oraz dolnych w stosunku do tułowia przyszłego użytkownika. Kluczowe znaczenie ma prawidłowo przeprowadzony pomiar. Jeśli zakupiony sprzęt będzie miał uchwyt za nisko lub za wysoko w stosunku do linii stawu biodrowego, użytkowanie laski może powodować dyskomfort. We wpisie przedstawiamy porady dotyczące dopasowania laski do konkretnej osoby. Zapraszamy do lektury.

Dobieranie wysokości laski

Aby móc dopasować laskę do użytkownika, w celu dokonania pomiarów, dana osoba powinna mieć na nogach buty, które nosi na co dzień i stanąć ze swobodnie opuszczonymi rękami, łokcie powinny być lekko ugięte – maksymalnie pod kątem 30 stopni. Mierzymy miarką odległość od podłogi do nadgarstka. Musi to zrobić druga osoba, bo inaczej pomiar będzie niemiarodajny. Nasz sklep medyczny posiada w swojej ofercie laski z regulacją wysokości. Warto pamiętać, że ustawienie wysokości laski uznaje się za prawidłowe, jeżeli w czasie użytkowania pracuje ona pionowo w pozycji równoległej do osi ciała. Zatem przed zakupem dobrze jest dowiedzieć się co ile centymetrów można zmienić zakres regulacji wysokości laski.

Indywidualne preferencje 

Dla użytkowników lasek mają również znaczenie ergonomia oraz estetyka wykonania. Poza optymalnym wymiarem, laska powinna zapewniać bezpieczeństwo. W naszym sklepie medycznym dostępna jest miedzy innymi składana laska aluminiowa, posiadająca atrakcyjne parametry techniczne. Korpus został wykonany z anodyzowanego aluminium, dzięki czemu jest lekka – jej waga to zaledwie 35 dag, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływania zmiennych warunków atmosferycznych. Dlatego nie ulegnie zniszczeniu w różnych sytuacjach podczas podróży.

Dzięki gumowej nasadce u dołu oraz poręcznemu drewnianemu uchwytowi, pasującemu do obu dłoni, będzie stabilnym podparciem oraz unikniemy poślizgnięcia się i upadkuDla wygody użytkownika uchwyt ma dodatkowo zamocowaną pętelkę, która pomoże utrzymać laskę w dłoni. Poza tym laskę można złożyć na cztery części, dzięki czemu zajmie mało miejsca w podróży. Warto podkreślić, że maksymalne bezpieczne obciążenie składanej laski aluminiowej, znajdującej się w naszej ofercie to aż 127 kg, jej cena jest przystępna. Ponadto posiada elegancki oraz nowoczesny design. Z pewnością zadowoli każdego użytkownika.