Domowa opieka nad osobą z ograniczeniami ruchowymi

opieka-300x125

Wielu z nas nie docenia, jak ważne jest zdrowie, dopóki choroba nie przykuje go do łóżka. Chociaż wydawać by się mogło, że problemy z poruszaniem się miewają głównie osoby starsze, to jednak nieprawda. Codziennie w Polsce tysiące młodych ludzi dochodzi do siebie po ciężkich operacjach, wypadkach, czy udarach, tak więc liczba osób z ograniczeniami ruchowymi jest o wiele większa, niż można przypuszczać. Często osoby te po wyjściu ze szpitala czeka jeszcze długotrwała walka o zdrowie w domu. Czy można im jakoś w tej walce pomóc?

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Zdecydowanie tak. Osobom z ograniczeniami ruchowymi można zapewnić w domu profesjonalny sprzęt medyczny, który ułatwi im wykonywanie codziennych czynności, oraz ogólną rehabilitację. Sprzęt medyczny jest oczywiście dość drogi, dlatego na jego zakup decydują się z reguły tylko rodziny, które mają pod opieką chorego, którego stan nie rokuje poprawy. Niewiele osób wie jednak, że na rynku funkcjonują profesjonalne wypożyczalnie sprzętu medycznego. Wypożyczalnia wózków inwalidzkich, łóżek rehabilitacyjnych czy balkoników to zdecydowanie lepsza opcja, jeśli szukamy sprzętu do użytkowania tylko na jakiś czas. Wynajęcie balkonika czy wózka na miesiąc jest wielokrotnie tańsze, niż zakup tego specjalistycznego sprzętu. Znika także problem sprzedaży wózka czy przechowywania go, gdy chory wróci do zdrowia.

Nagłe sytuacje

Warto wiedzieć o istnieniu takich wypożyczalni zwłaszcza, gdy spotyka nas nagła, nietypowa sytuacja w opiece nad chorym. Może się okazać, że czeka nas podróż z osobą chorą, która na co dzień świetnie radzi sobie z chodzeniem o kulach. Jednak aby mogła ona komfortowo i bez pośpiechu poruszać się np. po lotnisku, warto skusić się na wynajem wózka na czas podróży. Profesjonalny sprzęt medyczny wynajęty nawet na krótki czas często jest ogromną ulgą nie tylko dla samego chorego, ale również dla osób opiekujących się nim.