Wybór odpowiedniego wózka inwalidzkiego jest bardzo ważny w rehabilitacji oraz w zapewnieniu komfortu osobom niepełnosprawnym. Dzięki niemu ograniczenia ruchowe nie odbierają ludziom prawa do aktywnego życia ani nie skazują na łaskę najbliższych. Profesjonalny sprzęt ułatwia codzienne funkcjonowanie, dając poczucie niezależności i samowystarczalności. Na rynku istnieje wiele sklepów medycznych oferujących klientom najróżniejsze modele wózków inwalidzkich. Taki zakup niestety bywa kosztowny i nie każdego  na niego stać. Wówczas z pomocą osobom niepełnosprawnym przychodzą wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego takie jak np. wypożyczalnia w Bydgoszczy.

Na stronie sklepu medycznego i wypożyczalni Zdrowie znaleźć mogą Państwo wszelki potrzebny do rehabilitacji sprzęt. W ofercie są produkty i łóżka przeciwodleżynowe, łóżka rehabilitacyjne, sprzęt ortopedyczny oraz wózki inwalidzkie. Wózki dla osób z niepełnosprawnością ruchową dostosowane są do indywidualnych potrzeb i rodzaju preferowanych aktywności. W wypożyczalni wózków inwalidzkich w Bydgoszczy można zgłosić się po wózki ręczne, wózki elektryczne lub wózki specjalistyczne. Każdy z nich przeznaczony jest do użytku w przypadku określonych schorzeń oraz wedle Państwa życzeń i komfortu.

Co wyróżnia wózki inwalidzkie specjalne?

Wśród specjalnych wózków inwalidzkich wyróżnia się np. pojazd dla osób po udarze z paraliżem jednostronnym. Cechą charakterystyczną sprzętu jest mechanizm napędu skoncentrowany na jednej ręce. Dzięki temu za pomocą sprawnej kończyny osoba korzystająca z wózka może sprawnie się przemieszczać oraz zatrzymywać. Dodatkowo wózek wyposażony jest w specjalny podłokietnik, który stabilizuje sparaliżowaną rękę, umożliwiając jak najwygodniejsze jej ułożenie. Próżniowa technologia wykonania podłokietnika zapewnia możliwość modelowania jego kształtu w taki sposób, by spełniać wymagania osób będących w trakcie rehabilitacji.

Innym przykładem specjalistycznego sprzętu umożliwiającego poruszanie się jest wózek specjalny multipozycyjny stworzony dla pacjentów cierpiących na SM lub będących po porażeniach trzy- lub czterokończynowych. Dzięki niemu chorzy przede wszystkim mogą utrzymać stabilną pozycję, odciążającą kręgosłup. Każdy jego element jest regulowany, co pozwala na odpowiednie dopasowanie do wymagań osoby korzystającej z wózka. Bogaty w zagłówek pojazd pozwala na swobodne obracanie się i przesuwanie w pozycji horyzontalnej. Ponadto, w zależności od potrzeb modelować można również siedzisko. Wymienna poduszka pozwala też na łatwy montaż podkładek przeciwodleżynowych zapobiegających powstawaniu zmian na skórze.

Osoby z deformacjami i niedowładem kręgosłupa mogą liczyć na wózki inwalidzkie zapewniające niezachwianą pozycję w trakcie siedzenia i poruszania się. Co więcej, dla jeszcze większego komfortu istnieje możliwość doposażenia wózka w pasy stabilizujące i gorsety podtrzymujące sylwetkę. Regulowane podnóżki, podłokietniki, wysokości rączek i odpowiednio ułożony zagłówek gwarantują wygodę i dbają o prawidłowe ułożenie ciała. Wygodne siedziska i odpowiednie kąty nachylenia poszczególnych elementów pozwalają na swobodne zmiany pozycji. Ponadto, wózki wyposażone w szybkozłącza umożliwiają błyskawiczne odczepienie kół, co jest szczególnie istotne w przypadku transportu wózka.